Boya rengi seçmek için ipuçları

213

Boya Rengi seçmek için ipuçları, boya renkleri seçmek için ipuçları, en güzel boya rengini nasıl seçebilirim, En şık boya rengini seçmek için ipuçları, İç dekorasyonda boya rengi seçmek için ipuçları, Evimi boyarken renk seçiminde ipuçları

Ev veya ofis dekorasyonunuzu yaparken nasıl bir renk seçeceğiniz hakkında ipuçlarına hepimizin ihtiyacı var. Hiç birimiz renk uzmanı veya modacı olmadığımız için hangi rengin hangi renk ile uyum sağlayacağını bilemeyebiliriz. Boya renginizi seçmek için çeyitli moda dergilerini araştırır veya internetten kumaş, boya ve duvar kağıdı renklerinden oluşan görsellere bakabilirsiniz. Sevdiğiniz tarzı bulabildiğiniz resimleri seçin bu resimler sizlere yol gösterecektir. Boyayacağınız alan ile ilgili bir fizibilite çalışması yapın. Örneğin yatak odanızı sadece dinlenmek için mi kullanacaksınız veya aynı anda çalışma odası olarak da kullanabiliyor musunuz? Mutfağınızı sadece yemek yapmak için mi, yoksa aynı anda misafirlerinizi de burada mı ağırlıyorsunuz? Bu sorulara vereceğiniz cevaba göre alan boya rengini seçebilirsiniz.

Boyayacağınız odanın aldığı ışık çok önemlidir. Güçlü bir gün ışığı kaynağından faydalanan bir odada çok açık tonlar yerine biraz daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

Boyayacağınız odanın yönü de çok önemli. Kuzeye bakan bir oda sınırlı zamanlarda gün ışığı aldığından Odanın zayıf ışığını dengelemek için duvar rengini cam göbeği mavisi, çuha çiçeği sarısı veya bebek pembesi gibi sıcak, soluk renk tonlarını seçmeniz iyi olur. Güneye bakan odalar genellikle bol miktarda doğal gün ışığı aldığından bazı odalarda parlamayı önlemek için daha soğuk renk tonlarını kullanabilirsiniz.

Doğal ışık kaynağı olan güneşin dışında kendi ev dekorasyonunuz için kullandığınız ışık sistemi de çok önemlidir. Örneğin, halojen ışık berrak, beyaz bir ışık saçar ve bu bize en doğru rengi verir. Akkor telli lambalar sarı bir ışık saçar, bu nedenle sarı tonlardaki renklerin etkisini azaltır. Flüoresan ışığı ise daha soğuktur ve genellikle beyaz rengin canlılığını azaltır. Dekorsarayi.com ekibi olarak boya rengi seçmek için ipuçlarından oluşan güzel bir resim galerisi hazırladık. Bu resimlerin sizlere fikir vermesi temennisi ile…..

 

Bir önceki yazımız olan 2015 Marshall İç Cephe Renk Kartelası başlıklı makalemizde 2015 Marshall boya iç cephe renk kataloğu, 2015 marshall boya renk kartelası ve 2015 Marshall İç Cephe Renk Kartelası hakkında bilgiler verilmektedir.

Konumuzun Aramaları:

Halojen ışığı mail,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2015 Marshall İç Cephe Renk Kartelası

2015 Marshall İç Cephe Renk Kartelası, 2015 marshall boya renk kartelası, Marshall renk kartelası 2015, 2015 Marshall boya iç cephe...

Kapat