En Güzel Mutfak Dekorasyon Fikirleri

417

Eviniz için bir mutfak tasarlamak istiyorsanız öncelikle Ahşabın bu noktadaki konumu , evin genelindeki dekorasyon stili , evin bulunduğu cephe , mutfakta kullanılan tesisat , mutfakta kullanılan zemin döşemesi, mutfakta kullanılan tavan modeli ve mutfak dolabında yer alan depolama alanlarının yeterliliği göz önüne alınarak tasarlanması gerekir. Evin tamamının klasik tarzda dekore edildiğini göz önüne aldığımızda modern tarzda dizayn edilen bir mutfak modeli pek hoş durmayacaktır. En güzel mutfak dekorasyonunu yaparken o evin içinde yaşayacak olan ve mutfağı kullanacak olan ev hanımlarının istekleri göz önüne alınarak mutfak dolabının tasarlanması gerekir. Mutfak dekorasyonu halısı, boya rengi, asma tavanı, koltuk ve yemek masası ile bir bütün olarak tasarlanmalı ve bütünü arasında bir renk uyumu yapılarak birbirine kombin oluşturulmalı. Tasarlanan mutfak dolabında ikili lavabo kullanılmasında yarar var. Ön hazırlık için tıkacı olan bir lavabo ve hemen yanında bulaşık için ayrı bir lavabonun yapılması daha doğru bir seçim olacaktır. Ocağın konulacağı alan çok önemlidir lavabonun yanında doğrama ve ön hazırlık için bir alan bırakıldıktan sonra ocak konulmalı, tencerelerin rahat etmesi için ocağın duvar fazla yakın olmamasında yarar var. Küçük mutfak tasarımı yaparken depolama alanları ne kadar fazla tutulursa o kadar rahat edersiniz. Dekorsarayi.com ekibi olarak en güzel mutfak dekorasyonların dan oluşan güzel bir resim galerisini sizler için hazırladık. Bu görsellere bakarak kendi mutfak tasarımınızı yaparken fikir edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 Banyo Boya Renk Kombinasyonları başlıklı makalemizde 2020 banyo boya renk kombinasyonları, banyo için boya renkleri ve en güzel banyo boya renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
güzel metal asma tavan sistemleri nasıl yapılır dizaynları
Metal Asma Tavan Dekorasyon Fikirleri

Metal Asma Tavan Dekorasyon Fikirleri, en şık asma tavan modelleri, modern asma tavan modelleri, metal asma tavan çeşitleri, metal asma...

Kapat