Kanaviçe Pike Süsleme Modelleri

6103

Kanaviçe pike süsleme modelleri, pike süsleme kanaviçe, kanaviçe pike modelleri, kanaviçe pike süsleme tasarımları

Hani göz nuru el emeği derler ya işte tam da böyle bir durumdan bahsedeceğiz sizlere. Teknolojinin bu kadar yayılmadığı dönemlerde genç kızların tamamı belli bir yaştan sonra evlendiğinde kendi evinde kullanılmak üzere dikiş nakıştan oluşan süslemeler ile yatak örtüsü, masa örtüsü, pike takımları, yastık ve yorgan kılıfları gibi bir çok ürünü kendi elleri ile yaparlardı.

Bu gün sizlere kanaviçe pike süsleme modellerinden bahsetmek istiyoruz. İlk önce kanaviçe nedir? Kanaviçe el işleri için özel olarak üretilmiş keten bezi veya onun üzerine yapılan işlemelere denir. Kanaviçe pike işlemek için ilk önce pikenin üzerine kaneve adı verilen kumaş yerleştirilir. İşlemeler çarpı şeklinde atılarak istenen desen buraya işlenir ve kanevenin iplikleri tek tek çekilerek desen tamamı ile düz kumaşın üzerinde kalır.

en-yeni-buyuk-beden-ic-giyim-blog-archive-kanavice-ornekleri-ve-galeri

Bir önceki yazımız olan 2021 Modern Gömme Yatak Modelleri Tasarımları başlıklı makalemizde 2021 yatak odaları, gömme yatak modelleri ve gömme yatak nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Konumuzun Aramaları:

kanaviçe pike takımı modelleriPike süslemepike süsleme örneklerikanaviçe pike takımlarıkanaviçe pike modelleripike süsleme modelleripike süslemeleripike süsleme tekniklerikanaviçe işlemelerinden perde yapımıkanaviçe pike modelleri 2016,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir