Turkuaz Rengi ile Dekorasyon Fikirleri

722

Canlı renklerle dekorasyon arayışında olanlardan iseniz şayet, son derece cazip bir seçenek olduğunu düşündüğümüz turkuaz rengi ile dekorasyon fikirleri arasından biri mutlaka sizin içindir diye düşünmekteyiz. Çarpıcı bir renk olduğundan turkuaz rengini tek bir detayda kullanmak suretiyle çok hoş ortamlar dekore etmek mümkündür.

Turkuaz rengi ile yapılan ev dekorasyonları 2017 (11)

Örneğin; duvarlarınızın tamamı ya da bir kısmında turkuaz rengini tercih ettiğinizde, mobilyalarda açık ve sade renklere yönelmeniz uygun olacaktır. Bahar tadında bir havanın eseceği, ferah bir ambiansın oluşacağı turkuaz rengindeki ortamlarda özellikle çiçek desenler ya da çiçek renkleri, oluşturulabilecek renk ve desen kombinleri için mutlaka düşünülmelidir.

Turkuaz rengi ile yapılan ev dekorasyonları 2017 (6)

Turkuaz rengi bir koltuk takımı ile dekore edeceğiniz salonunuzda, beyaz renk ile diğer mobilyalarınızı tamamlamanız, aksesuarlarda ise kiremit rengi, gri tonları, turuncu gibi renkler ile vurguları oluşturmanız muhteşem bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Turkuaz rengini perde, halı gibi tekstil ürünlerinde kullanmak istediğinizde ise dekorasyonun geri kalanında artık bu renge çok fazla yer vermeden, tamamlayıcı renklere yönelmeniz uygun olacaktır.

Turkuaz rengi ile yapılan ev dekorasyonları 2017 (1)

Birçok farklı kombinasyona uygun olan bu güzel renge, gönlünüze ve hayallerinize uygun olarak siz de mutlaka evlerinizde yer vermelisiniz. Aşağıda sizin için hazırladığımız resim galerimizde yer alan seçenekler de size en doğru tercihi oluşturmakta yardımcı olacaktır düşüncesindeyiz.  Siz de turkuaz renkli dekorasyonlara yönelin, sizin de evleriniz turkuaz rengin cazibesi ile ışıltısına ışıltı katsın!

Turkuaz Rengi ile Dekorasyon Fikirleri

Bir önceki yazımız olan Rengarenk Duvar Boyaları ile Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde 2020 ev dekorasyonu önerileri, 2020 renkli duvar dekorasyonu ve 2020 renkli duvar dekorasyonu örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bahçe İçin Dekoratif Saksı Modelleri

İnsanın doğaya olan aşkı hiç bir zaman bitmeyecek; zira doğadan geldik doğaya döneceğiz. Ancak, maalesef ki modern yaşamlar bizi her...

Kapat