2020 Perde Modellerine Bayılacaksınız

2644

Perdeler, evlerimizde çok önemli bir ihtiyacımızı karşılamakla beraber, dekorasyona görsellik açısından katkıları son derece önemli detaylardır. Zira, yanlış perde seçimleri ile muhteşem bir dekorasyon yapmak imkansızdır.

en-guzel-fon-perde-modelleri-3

Her ne kadar, öncelikli olarak perdelerin işlevsel açıdan rolleri gözetiliyor olsa da, perde seçimlerinde perdelerin uygulanacağı mekanın genel dekorasyon stili de çok önemlidir. Renk ve doku uyumu olmazsa olmazdır. 2020 perde modelleri arasından seçimlerinizi yaparken şu sıraya uymanızın işinizi kolaylaştıracağına, en uygun sonuca kolaylıkla ulaşmanıza imkan tanıyacağına inanmaktayız.

en-guzel-fon-perde-modelleri-16

1.Perdenin kullanılacağı alanda ışık yalıtımının ne denli önemli olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Astarlı perdeler ve astarsız perdeler olarak farklı türlerde üretilen perdeler arasından, ışık yalıtımı önemli ise astarlı, değil ise astarsız olanlar tercih edilmelidir.

en-guzel-fon-perde-modelleri-6

2. Perdenin mekaniği kullanım ihtiyacı göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Özellikle önü açık evlerin salonlarında stor perdeler son derece uygun seçimler olabileceği gibi, yatak odalarında daha romantik, bol kumaşlı klasik modeller düşünülmelidir.

en-guzel-fon-perde-modelleri-14-1

3. Perdelerin rengine karar verilirken uygulanacağı mekanda duvar rengi, mobilya rengi ve konsepti, halı, vb. tekstil ürünlerinin rengi gibi unsurlar dikkate alınmalıdır. Tüm bu detaylar arasında renk ve desen uyumu gözetilmeli, renk geçişleri önemsenmeli, ancak yoğun bir renk birlikteliğine yer verilmemelidir.

en-guzel-fon-perde-modelleri-15

Sizin için hazırladığımız ve içinde birbirinden güzel perde modellerine yer verdiğimiz resim galerimizde ki modeller arasından biri eminiz ki tam da sizin aradığınız modeli teşkil edecektir!

2020 Perde Modelleri Resim Galerisi

Bir önceki yazımız olan 2022 Fon Perde Modellerini Gördünüz Mü? başlıklı makalemizde 2022 fon perde modelleri, 2022 perde modelleri ve en güzel fon perde modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir