Grenli Dış Cephe Boyası ile Normal Boya Arasındaki Farklar

7562

Bizler dış cephelerimizi boyarken normal bir boya mı veya grenli bir dış cephe boyası mı kullanmalıyız? Bu konuda sizleri aydınlatmak istiyoruz. İlk önce ürünler hakkında sizlere biraz bilgi vermek istiyoruz.

Silikonlu Grenli Dış Cephe Boyası: Silikonlu ve desenli su bazlı cephe ve binalarınızın iç ve dış cephelerinde kullanabileceğiniz akrilik esaslı ve silikonlu olmasından kaynaklı oluşturduğu desen ve yüzeyde oluşturduğu kalın bir tabakadan dolayı yüzey hatalarını örter ve doğru uygulama yapılır ise uzun ömürlü bir kaplamadır. Uygulama alanları genellikle dış cephede olmasına rağmen son yıllarda akışkan bir yüzey sağlamasından dolayı dekoratif amaçlı iç cephelerde de uygulanmaktadır. Yüksek su itme kabiliyeti sayesinde yüzeye çarpan yağmurun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlar.

Yukarıda saydığımız bütün bu özelliklerden sonra normal bir dış cephe boyası ile arasında çok fark olduğundan kaynaklı evlerinizin dış ceplerini boyarken bu tür kaliteli ve koruyucu kaplama ürünlerini tercih etmenizde yarar var. Ömrü boyadan çok daha fazla ve binanızı sudan ve nemden koruyarak binanızın ömrünü uzatır. Aşağıdaki resim galerisinde grenli dış cephe boyası örneklerini bulabilirsiniz.

grenli dış cephe uygulama talimatı

Bir önceki yazımız olan KUM BEJİ RENGİ DUVAR BOYASI başlıklı makalemizde en güzel duvar boyası renkleri, en güzel iç cephe renkleri ve en güzel marshall duvar renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Konumuzun Aramaları:

grenli boyagrenli boya nedir,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir