Küçük Çocuklu Aileler İçin Renkli Bir Daire Dekorasyonu

430

Çocuklar bizim en kıymetli varlıklarımızdır. Sahip olduğumuz her şeyin seçiminde, tüm tercihlerimizde onların da zevklerini, rahatlarını, konforlarını dikkate almaya özen gösteririz. Özellikle yaşları küçük olduğunda evlerimizin dekorasyonunu onların güvenliği ve rahatı ile birebir örtüşecek şekilde yapmaya ayrı bir özen gösteririz.

Küçük çocuklu aileler için renkli bir daire dekorasyonu yapmak en çok rastlanan tercihlerden biridir. Zira, renkler önemlidir. Renklerin çocukların dünyasına yansıması söz konusudur ve bu yansımaları dikkate almakta büyük fayda bulunmaktadır.

Ailede küçük çocuklar var ise şayet dekorasyonda tercih edilmesi ya da daha az tercih edilmesi gereken renkler olduğunu düşünmekteyiz. Bu kapsamdaki tavsiyelerimizden bazıları şu şekilde olacaktır:

  • Beyaz rengi ortak yaşam alanlarınızda sıklıkla kullanmayı bizce hiç düşünmeyin. Bu şekilde hem siz, hem de çocuklarınız çok daha rahat olacaktır.
  • Turuncu rengin iştah üzerinde olumlu etkisi olduğunu, bu nedenle mutfakta, yemek odanızda tercih ettiğinizde çok daha keyifli yemek saatlerine zemin hazırlıyor olacağınızı hatırlatmak isteriz.
  • Kırmızı rengin enerji üzerinde artırıcı yönde etkisi vardır. Çocuklarınızın uyku alanlarında, yoğun kırmızı renk kullanmamanızı, kullanıyor iseniz uyumakta direnen çocuklarınıza artık kızma şansınızın kalmayacağını unutmamanızı belirtmeden geçemeyeceğiz.
  • Mavi huzurun rengidir. Daha ılımlı, sakin, huzur dolu bir ortam temin etmek istediğinizde, örneğin çocuğunuzu bizzat kendi odasında, bu rengi ilk tercihleriniz arasına koymanız uygun bir seçim olacaktır.

Çocuklar cıvıl cıvıldır. Onların olduğu ortamda da bizce renklere bolca yer vermeniz son derece isabetli olacaktır.

RENKLİ EV DEKORASYONU RESİM GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Ahşap Duvar Raf Modelleri 2022 başlıklı makalemizde 2022 dekoratif raf modelleri, 2022 raf tasarımları ve ahşap duvar rafları hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir