Modern Mutfak Dekorasyonları

1454

Evlerimizin en önemli alanlarını teşkil eder mutfaklar. Zira, yemek yapmak ve de yemek ihtiyaç olduğu kadar keyiftir. Keyifli bir mekanda yemek ile ilgili eylemlerle haşır neşir olabilmek adına da mutfak dekorasyonu önem kazanmaktadır. İlerleyen teknolojinin, artan mimari çözümlerin etkisi ile son dönemde modern mutfak dekorasyonları adına son derece çarpıcı gelişmeler yaşanmaktadır.

modern-mutfak-dekorasyonlari-dekorsarayi-12

Ev tiplerindeki seçeneklerin artması, farklı tasarımların hayata geçirilmesi, mutfak dekorasyonlarını da çeşitlendirmektedir. Bunun en güzel örneği açık mutfak tasarımlarıdır. Açık mutfaklarda, salonla birliktelik söz konusu olduğundan, salon dekorasyonuna uyum sağlayan şıklıkta ve bir mutfağın gerektireceği fonksiyonellikte dekorasyonlar öne çıkmaktadır.

modern-mutfak-dekorasyonlari-dekorsarayi-11

Ankastre mutfak dolapları bu kapsamdaki tasarımların göz bebeğini teşkil etmektedir. Lake dolaplarla artan parıltı ve bu parıltının getirdiği cazibeli şıklık da gözden kaçırılmaması gereken hususlar arasındadır. Ahşabın tüm albenisi ile arzı endam ettiği mutfak tasarımları ise özellikle country tipi dekorasyonun hakim olduğu evlerde, dağ evlerinde, kır evlerinde en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelmektedir.

modern-mutfak-dekorasyonlari-dekorsarayi-1

Mutfak dekorasyonu dendiğinde sadece dolapları ve mobilyayı anlamamak, aksesuar seçimlerine de büyük önem vermek gerekir. Genel olarak açık rengin hakim olduğu mobilyaları daha koyu ve canlı renkteki aksesuarlar ile; koyu rengin hüküm sürdüğü mobilya seçimlerinde ise boğuculuğa sebebiyet vermemek adına pastel renkli, açık tonlarda, canlı renklerde aksesuarları öne çıkarmak önerilerimiz arasında yer almaktadır.

modern-mutfak-dekorasyonlari-dekorsarayi-8

Modern mutfak dekorasyonları arasında hangi tipteki mutfak dekorasyonunu tercih ediyor olursanız olun, işlevselliğin görsellik kadar hatta daha fazla önemli olduğunu unutmamakta, kullanım ihtiyaçlarının ne olacağının tasarım öncesinde belirlenmesinde büyük fayda olduğunu hatırlatmak isteriz.

MODERN MUTFAK DEKORASYONLARI RESİM GALERİSİ

 

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Ahşap Duvar Raf Modelleri 2022 başlıklı makalemizde 2022 dekoratif raf modelleri, 2022 raf tasarımları ve ahşap duvar rafları hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir