Yangın Kapı Modelleri ve Kilit Sistemleri

534

Yangın kapısı; kısaca yangın çıkan ortamda yangın ile insanların ilişkisini kesen, insanların bulunduğu yerin güvenliğini sağlayan, yangın esnasında insanların yangın alanından tahliye olabilmesi için çıkış kapılarıdır. Yangın kapılarının olmazsa olmazı olan sistem panik bar kapı açma koludur. Yani bu durumu sadeleştirirsek panik bar sistemli kapı kolları, insanlar panik anında kendini kapıya vurduğunda kapının açılmasını sağlayan kilit sisteminin adıdır. Yangın kapıları sıcağı gördüğü anda genleşerek dumanın içeri girmesini engelleyen sistemde olmalıdır. Yerel yönetimler tarafından sıkı bir şekilde bina yangın yönetmeliğine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bir vatandaş olarak yangın kapısı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar, aldığınız yangın kapısı kaç yıl garantili, Yangın yönetmeliğine uygun olup olmadığı, Tse ve Ce belgelerinin olup olmadığı, Kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Hem dekoratif hemde yangın yönetmeliğine uygun olarak üretilen yangın kapısı modellerinden oluşan güzel bir resim galerisini dekorsarayi.com ekibi olarak sizler için hazırladık. Resim galerisinden beğendiğiniz modeli kendi binalarınız da güvenle kullanabilirsiniz.

YANGIN KAPISI MODELLERİ RESİM GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Koçtaş 2021 Kapı Modellerini Gördünüz mü? başlıklı makalemizde 2021 koçtaş akordeon kapı modelleri, 2021 koçtaş çelik kapı modelleri ve amerikan kapı modelleri koçtaş hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2014 üç boyutlu duvar paneli izmir resimleri
Üç Boyutlu Duvar Panelleri 2015

Salon dekorasyonu yaparken duvarlarınıza nasıl bir dekorasyon yapacağınız konusunda öncesine kadar alçı kaplaması, boya uygulaması veya duvar kağıdı yerine 2015...

Kapat