Yatak Odalarında Kullanılan Renkler Nasıl Olmalı?

1239

Yatak odaları evlerimizdeki en mahrem alanlarımız ve aynı zamanda sadece bize ait olan yegane alanlardır. Uyku dışındaki zamanlarda da kendimizle baş başa kalabilmemize, dinlenebilmemize imkan veren huzur verici bir tarzda dekore edilmeleri bu nedenle çok önemlidir. Tabii ki herkesin huzur bulma şekli farklı olduğundan, birbirinden farklı stilleri yatak odalarında görebiliyoruz. Yatak odalarının dekorasyonu asıl olmalı? Sorusunun bu nedenle tek bir cevabı bulunmamaktadır.

Yatak Odası Renk Kombinasyonları-Dekorsarayi (11)

Ancak, bu soruya verilecek tüm cevapların ortak kısımlarından ilki “size özel olmalı” şeklinde olacaktır. Biz size özet olarak; “tarzınızı net bir şekilde belirleyin, bu tarzı yatak odanızda en sade şekli ile uygulayın.” tavsiyesinde bulunmak isteriz. Genel olarak açık renkler; mavi, yeşil gibi huzur veren renkler akla gelse de, kişisel özelliklere göre son derece çarpıcı renkleri de kullanmanız mümkündür. Başarılı renk ve desen kombinleri yaparak odanın tümünde dengeli bir görsellik temin etmek mümkündür.

Yatak Odası Renk Kombinasyonları-Dekorsarayi (16)

Yatak odalarında pastel renkleri ve desenleri kullanmanız bizim size öncelikli önerimiz olacaktır. Aydınlatmanın her kademeye ayarlanabilir opsiyonlar içermesi önemlidir. “Güneş girmeyen eve doktor girer.” mantığı ile bol güneş alacak şekilde dizayn edilmesine özen gösterilmesi, bu mümkün değil ise oda içinde dengeli bir aydınlanmanın temin edilmesi uygun olacaktır.

Yatak Odası Renk Kombinasyonları-Dekorsarayi (2)

Tekstil ürünlerine bolca yer verebilir ancak göz yoracak kadar bol aksesuar kullanımından uzak durulması gerekmektedir. Aşağıdaki resim galerimizi inceleyin, hangi tarzın sizin tarzınız olduğunu kendiniz belirleyin!

Yatak Odası Renk Kombinasyonları-Dekorsarayi (1)

 

Yatak Odalarında Kullanılan Renk Kombinasyonları

Bir önceki yazımız olan 2022 Modern Gömme Yatak Modelleri Tasarımları başlıklı makalemizde 2022 gömme yatak modelleri, açılır kapanır yatak modelleri ve gömme yatak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir