Yeni Nesil Dubleks Ev Tasarımları ile Evinizi Canlandırın !

764

Dubleks evler, “müstakil ev “denildiğinde akla gelen ilk seçenektir. Tercih edilme sıklıkları oldukça fazla olduğundan dubleks ev tasarımları konusunda yardıma doğal olarak ihtiyaç da zaman zaman olabilmektedir. İşte bu yazımız tam da bunun için size yazıldı.

Dubleks evinizin tasarımına karar vermeden önce evin konumunu ve kullanım amacını mutlak surette göz önünde bulundurmalısınız. Zira, tasarım sadece görsellik değil, aynı zamanda işlevsellik de barındırmalıdır.

İlk etapta, dubleks evinizin katlarının tahsisini gerçekleştirmenizi ve giriş katlarında; mutfak, salon, oturma odası gibi genele açık olan alanlara yer vermenizi tavsiye ederiz. Üst katta ise yatak odalarının olması, mahrem alanların gözden uzakta olmasına önem verilmesi çok daha uygun olacaktır.

Katların tahsisi tamamlandıktan sonra bir sonraki en önemli aşama merdiven şeklinin ve yerinin belirlenmesi olmalıdır. Merdiven tasarımlarında şıklık tabii ki çok önemlidir. Tırabzan seçimlerinizin, merdiven basamaklarının renk ve şekillerinin evinizin genel tasarım konseptine uygun olması tercih edilmelidir. Kullanım alanlarını genişletmek ve saklama amaçlı yeni alanlar yaratmak adına merdiven altlarını en iyi şekilde değerlendirmenize imkan veren tasarımları mutlaka tercih etmeniz gerektiğine inanıyoruz.

Dubleks ev tasarımları açısından bir diğer önemli husus, ışığın özellikle giriş katında yoğun ve eşit şekilde dağılmasına, varsa bahçe ile temasın son derece kullanışlı olmasına imkan tanıyan cam ve pencere dağılımıdır. Unutulmamalıdır ki; ışığın bol bol dağıldığı evler şıklık kadar sağlık da getiriyor olacaktır.

DUBLEKS EV DEKORASYONU RESİM GALERİSİ

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Ahşap Duvar Raf Modelleri 2022 başlıklı makalemizde 2022 dekoratif raf modelleri, 2022 raf tasarımları ve ahşap duvar rafları hakkında bilgiler verilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir